Menu

Hańba społeczeństwa gminy - nasza hańba

Społeczeństwo gminy Narewka posiada miejsce, które można nazwać miejscem hańby - stary cmentarz obu religii: prawosławnej i katolickiej. Jest mi wstyd, że do takiego stanu mogliśmy doprowadzić święte miejsce naszych przodków. Miejsce wyjątkowe, gdzie byli pochowani nasi przodkowie, wyznawcy obu bratnich religii!

Zobaczcie jak to miejsce wygląda! To hańba, że do tej pory nie zrobiliśmy tu porządku. Wstydźmy się, że zatraciliśmy pamięć o naszych przodkach, że obdzieramy sami siebie z najprostszych ludzkich uczuć!

Wiem, że kilka lat temu powstała inicjatywa, która miała doprowadzić do godnego zachowania tego miejsca dla kolejnych pokoleń. Co się stało, że nic z tego nie wyszło? Wróćmy do tego, doprowadźmy to do końca. Niech to miejsce będzie dobrze świadczyło o nas i przypominało o naszej wspólnej historii.

Proszę wszystkich o interwencję szczególnie u Wójta. Może nasze wołanie o pomoc przyniesie pozytywne rezultaty. Zróbmy to teraz - w okresie Świąt Wielkanocy, tym bardziej, że tydzień po Wielkanocy prawosławnej będzie wyświęcanie grobów. To dobry czas.

 

Script logo